Posvícenské hnětýnky v Cukrárně Pod zámkem

14.10.2010 09:25

 

Posvícení – oslava hojnosti a kostela

 

     Městským lidem se při slově „posvícení“ vybaví jen venkovská tradice, spojená s přejídáním. Pro naše předky však mělo hluboký význam.

     Podle pověstí slavil posvícení poprvé král Šalamoun u příležitostí zasvěcení ( posvěcení ) nového chrámu. Uspořádal tedy hostinu, jíž dalo jméno právě vysvěcení svatostánku.

     Středověk, spojený s křesťanskou vírou tuto tradici vděčně přebral. Dostavba kostela byla totiž vždy mimořádnou událostí pro celou vesnici. Lidé věnovali místnímu kostelu mnoho peněz a dřiny, protože se stal kulturním a společenským centrem obce a rázem vyzvedl její význam. Po celou dobu středověku a velkou část věku nového bylo tedy „posvěcení“ událostí opravdu vyjímečnou.

      A protože se slavilo v každé farnosti v jinou dobu, lidé navštěvovali posvícení konaná v jiných obcích, aby navštívili přátele

a příbuzné, dobře pojedli a odpočinuli si od práce. Lidé se bavili, pracovní morálka trpěla. A tak císař František Josef II. sjednotil oslavy v celé zemi tím, že nařídil slavit posvícení třetí neděli v říjnu, po svátku svatého Havla. Tentokrát se však monarcha trochu přepočítal: poslušní poddaní sice přijali nařízení s nadšením a „císařské hody“ neboli „havelské posvícení“ důkladně oslavili, svá místní posvícení ovšem zachovali...

      Posvícení totiž patřilo k nejoblíbenějším svátkům, jímž venkované zároveň oslavovali ukončení polních prací. V tomto období již byl nový mák do buchet, zásoba čerstvé mouky a vajec, zralé švestky na povidla a vykrmené husy na pekáč, zkrátka ideální doba na pořádnou hostinu. Navíc se blížil advent a s ním dlouhý půst, takže si naši předkové pořádně užívali všeho, čeho měli málo po celý zbylý rok.

 

 Hnětýnky ( mětýnky, hnětánky, hnětenky, křehotinky ... )

 

        Hnětýnky, tak jak je máme na mysli dnes, jsou sváteční pečivo z dobrého koláčového těsta přidáním většího množství másla a cukru. Hnětýnky z třeného těsta, litého do formiček, jsou vlastně nejmladší variantou tohoto svátečního pečiva. Původní hnětýnky se pekly z těsta kynutého, neboť znalost přípravy piškotového nebo třeného těsta se na vesnici dostala z městských nebo panských domácností později.

       Z piškotového těsta se hnětýnky začaly péct v plechových formičkách s vroubkatým okrajem, jinde se vykrajovaly tvary ze syrového těsta plechovými vykrajovátky, opět nejvíce z kruhu s vroubkovatým okrajem, nebo ve tvaru srdce. Po upečení se vrstvily dva nebo tři tvary na sebe, zdobily polevou a cukrovými ozdobami.  

Vyhledávání

Kontakt

Cukrárna Pod zámkem Pivovarská 120
385 01 Vimperk
telefon 388 320 764
mobil 728 396 080
702 477 457
702 477 456

Otevírací doba

  PONDĚLÍ        

zavřeno

  ÚTERÝ

8.30 hod - 18.00 hod

  STŘEDA

8.30 hod - 18.00 hod

  ČTVRTEK

8.30 hod - 18.00 hod

  PÁTEK

8.30 hod - 18.00 hod 

  SOBOTA

9.00 hod - 18.00 hod

  NEDĚLE

10.00 hod - 18.00 hod

 

Objednávky

Každý den pro Vás máme připraveno velké množství vždy čerstvých dortů a zákusků. Přesto Vás však prosíme o objednávku s předstihem:

 

  • tří pracovních dnů u denně vyráběných dortů 
  • pěti pracovních dnů u speciálních druhů a tvarů
  • pěti pracovních dnů u rautových zákusků 

Dodržením těchto pravidel nám umožníte realizovat Vaši sladkou představu.

Vaše úplná spokojenost je naším prvořadým cílem.

 

Objednávky můžete realizovat prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo přímo v naší provozovně.

 

 Těšíme se na Vás !